Şu anda kimde olduğunu belirlemek için testlerden büyük ölçüde farklı olan bir şey.

Şu anda kimde olduğunu belirlemek için testlerden büyük ölçüde farklı olan bir şey.

Buna, tasarımının giderek daha güçlü ve yeni nesil füzelerle silahlanmasına da izin verdiği ekleniyor. Bunlar, Birleşik Devletler Ordusu’ndaki bilim adamlarının ve araştırmacıların şu anda odaklandıkları temel kılavuzlardır.

F-35 zaten İsrail ve Japonya gibi ülkelerde uçuyor, ikincisi bu sınıftaki en az 100 uçak satın alacak. Şu anda F-35 gerçek ve yoğun bir hava savaşı durumunda henüz görülmedi ama kesinlikle kırılması zor bir ceviz. İyileştirmek için bu kadar çok çaba sarf edilmesine rağmen, yaşadıkları kusurların aşikâr olduğunu şimdiden gösteriyor.

Kolombiya hava kuvvetleri, eski ve saygıdeğer UH-1N’lerinin kısa süre içinde hizmet dışı bırakılacağını duyurdu. Bu haber, askeri konuya adanan basın tarafından “Infodefensa” olarak alındı. Kaynaklara göre Kolombiya ordusu, 1960’lardan beri kullanımda olan bu modellerin son helikopterlerini, yani altmış yıldan az olmamak üzere emekliye ayıracak.

UH-1N helikopterleri 1960’lardan beri hizmet veriyor ve bu yıllarda Vietnam Savaşı’nda ABD’nin ellerinde yoğun bir şekilde hizmet verdiler. Muhtemelen bu çatışmada en çok kullanılan uçaktı. Aynı şey, düşmanla savaşmak casinoslot 25 için Vietnam’ın derin ormanlarında fırlatılan birimlerin konuşlandırılması ve geri çekilmesi misyonlarına gönderildi.

Şimdi, altmış yıllık hizmetin ardından, Kolombiya’da uçan bu modelin son helikopterleri hizmet dışı bırakılacak ve daha modern ekipmanlarla değiştirilecek, ki bu hiç de zor değil. UH-1N’ler Amerika’nın müttefik ülkelerinde büyük hizmet verdiler, ancak on yıllar geçtikçe ve daha iyi makineler üretildikçe modası geçmiş hale geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde vaka sayısının bildirilenden daha fazla olduğu, özellikle de teyit edilen vaka sayısından 6 ila 24 kat daha fazla olduğu söyleniyor. Bütün bunlar, mevcut sorunları değerlendirmek için ülkedeki 10 şehirden veri alan federal bir araştırmaya göre.

Çalışma prestijli JAMA Internal Medicine bülteninde yayınlandı ve serolojik testlere, yani bir kişinin daha önce hastalığa yakalanmış olup olmadığını belirlemek için virüse karşı antikorlar arayan kan testlerine dayanıyordu. Şu anda kimde olduğunu belirlemek için testlerden büyük ölçüde farklı olan bir şey.

Bu çalışmanın yazarlarına göre, New York’taki insanların% 6,9’unun COVID-19’u geçtiğine inanılıyor, bu da tahmini vaka sayısının şehirde bildirilen vaka sayısından 10 kat daha fazla olduğu anlamına geliyor. Bunu yapmak için 16.000’den fazla insanı temel alan bir çalışma yaptılar, ancak evet, 23 Mart’tan 1 Nisan’a kadar olan eski verilerle, bu da hastalığın boyutlarının gerçekte ne olduğunu bilmeyi imkansız kılıyor.

5 Ağustos’ta, şirketin bize sunduğu her şeyi tekrar göreceğimiz Samsung Unpacked etkinliği gerçekleşecek. İçinde Galaxy Note 20, Galaxy Buds Live kulaklıklar veya bu yazıda bahsedeceğimiz bir cihaz olan Galaxy Watch 3 gibi cihazları göreceğiz. Ve duyurulmasından günler önce, birkaç özelliği sızdırıldı.

Antonio Vallejo Taslimi

XDA Developers ortamı aracılığıyla, bir sonraki Samsung giyilebilir cihaz hakkında yeni bilgiler bulduk. Ve Galaxy Giyilebilir uygulaması için yeni eklenti, bize bu yeni cihazda bulabileceklerimize dair birkaç ipucu bırakıyor. Düşme tespitine sahip olduğumuz en öne çıkan özellikler arasında, bu yeni akıllı saate dahil edilecek kullanışlı bir özellik. Cihaz, düşüşten sonra iyi olduğumuzu onaylamamız için bize 60 saniye verecek. Aksi takdirde, kaydettiğimiz bir acil durum kişisini uyarır. Ek olarak, cihaz, el hareketleriyle işlevleri yerine getirme becerisine sahip olacak. Ve Galaxy Watch 3, gelen bir aramayı kabul etmek için yumruğumuzu kapatmamıza veya açmamıza ya da iptal etmek için yumruğumuzu sallamamıza izin verecek. 

Samsung Galaxy Watch 3, renk filtreleri, zıt renkler, değişken boyutlu kaydırıcılar vb. İle daha erişilebilir bir saat olacaktır. Fonlar da eksik olmayacak. Ve Samsung, yeni tasarımları göstermek için kütüphanesine çok daha fazla fon ekleyecek. Apple Watch’un değerli rakibi hakkında daha fazla şey öğrenmek için çok az şey kaldı. Sunulan tüm cihazların yanı sıra 5 Ağustos’ta da sunumunu bekliyor olacağız. 

Yıl boyunca, her türden masrafı içeren çok sayıda çevrimiçi sipariş veriyoruz. Sadece ekonomik olarak değil, maddi olarak da büyük bir miktar boşa harcanmaktadır. Eğer yaratıcıysak, bu tür durumlardan iyi bir şekilde faydalanabilir ve çevre ile daha sürdürülebilir olabiliriz. Böylelikle Amazon, kedimiz için bir ağaç ev oluşturmaya davet ediyor, verdiğimiz siparişlerden kartondan yararlanmanın eğlenceli bir yolu. 

Antonio Vallejo Taslimi

Ekip, resmi Amazon web sitesi aracılığıyla kedimiz için bir ağaç ev yapma sürecini açıklıyor. Tek ihtiyacımız olan, kutuları birleştirmek için kutulara, yapıştırıcıya ve iplere bir dizi kesme yapmaktır. Ayrıca şirket, kutuları yaparken daha az malzeme kullanmak için çeşitli üretim tekniklerini kullandıklarını iddia ettikleri ve 2040 yılına kadar sıfır karbon taahhüdünü tekrar teyit ettikleri bir video yayınladı. Bu satırların altında söz konusu videoyu görebilirsiniz. 

Şirketlerin müşterilerini bu tür yararlı faaliyetleri gerçekleştirmeye nasıl teşvik ettiğini ilk kez görmüyoruz. Samsung ayrıca, kedi için bir ev de dahil olmak üzere her türlü işi yapabileceğiniz yeni televizyon serisiyle yaptı. 

Gökbilimcilere göre Dünya’ya en yakın yıldız kümesi başarısız olmaya başlıyor ve yakında ölecek. Yıldızların hızını ölçmek için öngörücü bir prosedür ve mevcut farklı araçları kullanarak, “kümenin kütlesini tamamen kaybetmesi için yalnızca otuz milyon yıl kaldı” sonucuna vardılar.

Bu küme 150 ışıkyılı uzaklıkta ve Samanyolu’ndaki bir gaz ve toz toplanmasıyla yaklaşık 680 milyon yıl önce oluşan Boğa takımyıldızında insan gözü tarafından görülebilir.

Bu kümenin adı olan Hyades gibi yıldız toplulukları açık, kendi kütleçekim kuvveti ile birbirine yakın tutulan binlerce veya yüzlerce yıldızdan oluşuyor, ancak birçok kuvvet onları ayırmaya çalışıyor: örneğin , süpernovalar veya yıldızların kendileri, çünkü en büyük kütleli, daha az olanlarla etkileşime girerek, tüm galaksimizi daha da ileriye iten yerçekimi itkileri yaratıyor. Hyades kümesi yakınlarının çoğu kadar hayatta kaldı, ancak gökbilimciler 2018’de ilk sorun belirtilerini gördüler. 

Zaman geçtikçe siber güvenlik gelişiyor ve şu anda ağlarda ve kullandığımız cihazlarda güvenliğimizi garanti altına almak için çeşitli teknikler var. Bir süredir yüz tanıma çok gelişti ve cihazımızı güvende tutmak için faydalı bir kaynak. Face ID, iPhone X ile tanıtıldı ve en son söylentilere göre bu teknoloji, Apple’ın işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan macOS Big Sur ile gelebilir.

Antonio Vallejo Taslimi

Şu anda, işletim sistemi olarak Windows 10 kullanan bilgisayarlar, yüz tanıma veya parmak izi olarak Windows Hello kullanmaktadır. Ancak, yalnızca bu teknolojiyle uyumlu olanlar tarafından kullanılabilir. Yüz tanıma gerçekten yeni bir şey değil, ancak bir dizüstü veya masaüstü sisteme bir seçenek olarak eklerken iki kez düşünmek yeterince ciddi olsa da. Şimdi, 9to5Mac ortamında bulunan macOS Big Sur kodu sayesinde, şirketin bir sonraki ekipmanının macOS Big Sur’da bir kilit açma yöntemi olarak Face ID’yi içerebileceğini gösteriyor. Face ID’den sorumlu TrueDepth kameraya atıfta bulunan “PearlCamera” gibi terimler bu kodda bulunmaktadır. 

Apple bu tür bir teknoloji üzerinde çalışıyorsa, hala geliştirmenin çok erken bir aşamasında olacaktır. MacOS’ta Face ID’yi kullanmak için TrueDepth sensörüne ve A11 ve sonraki işlemcilerde bulunan Neural Engine’e sahip özel bir kameraya ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bu, Apple’ın bu teknolojiyi kendi ARM tabanlı işlemcilerinde uygulamak için çalışabileceği anlamına gelebilir. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek için beklememiz gerekecek. 

Bir youtuber, ev atölyesinde kullanıcısının görünmez olmasına izin veren bir kalkan oluşturmayı başardı. Son zamanlarda bir Kanadalı şirket benzer bir şeyi başardı, ancak belli ki o ana kadar yapılanlardan çok daha güçlü bir Ar-Ge ve geliştirmeyle, buna ek olarak, yalnızca bir görünmezlik duvarı yaratabiliyordu ki bu gerçekten öyle değildi , arkasında ne olduğunu gizler.

Bu genç adam, özellikle merceksi plastik, kırınım efekti oluşturan ve etrafındakileri yansıtan üç boyutlu bir görüntüyü simüle eden küçük lenslerle doldurulmuş yarı saydam bir tabaka olan lentiküler plastikle, evin içinde dolaşmaya dayalı olarak aynısını yaptı. Bu nedenle, bu kalkanı oluşturmak, plastiği alıp etrafını gösterene kadar katlamak kadar basittir, ancak arkasında ne olduğunu göstermez, nispeten kolay bir şey ve bir youtuber’ın yapmayı başardığı bir şey.

Açıkçası, bu buluş sizi tamamen görünmez kılmayı başaramıyor, ancak sizi oldukça başarılı bir şekilde kamufle etme yeteneğine sahip, çok çeşitli hareketli öğelerin olduğu bir ortamla karşı karşıya kalırsak kesinlikle birkaç tam sayı kazanacak bir şey. orman gibi.

Otomotiv endüstrisine ilişkin Amerikan portalı WardsAuto, her yıl olduğu gibi bu yıl 2019’un en iyi iç mekanlara sahip on arabasını yayınladı. Kazananlar, 19-28 Nisan tarihlerinde New York’ta düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı’nda sunuldu. . 

Çizim

İlk on, Wards Best Interiors listesinde. Southfield, Michigan merkezli web portalının sekiz editörü, kazananların seçiminden sorumludur. Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olan yeni veya biraz iyileştirilmiş iç mekanlara sahip toplam 32 modeli inceliyorlar. Estetik, rahatlık, ergonomi, malzeme kullanımı, uyum, bitiş ve ekran ve kontrollerin kullanım kolaylığı göz önünde bulundurulur. 

Alfabetik sıraya göre, bu yılın en iyisi: 

– Bentley Continental GT (245.910 Euro) 

|

– BMW M850i ​​(106.010 Euro)

|

– Genesis G70 (39.890 Euro) 

|

– Hyundai Santa Fe (35.460 Euro)

|

– Jeep Gladyatör (45.540 Euro) 

|

– Lincoln Nautilus (60.100 Euro)

|

– Mercedes-Benz A220 (46.150 Euro) 

|

– Nissan Kicks (20.730 Euro) 

|

– Toyota RAV4 (35.160 Euro)